Оренда генератора (головна) >> FAQ Питання-відповіді >> Навчальний посібник (tutorial), якщо потрібен генератор на прокат

Генератор на прокат

Вирішивши скористатися послугою оренди дизельної електростанції, або придбати генератор на прокат, необхідно вирішити кілька ключових питань, які неминуче при цьому виникнуть.

генератор на прокат Київ +380960151500

Якщо Ви замовляєте генератор на прокат, то важлива кожна деталь.

Найперше, чи є взагалі можливість швидко підключити дизель-генератор до Вашої мережі електропостачання.

Для з’ясування цього необхідно обов’язково відключити основний канал введення (централізоване електропостачання). Замість нього треба підключити резервне джерело електроживлення, в нашому випадку це дизельний генератор. Обладнання для введення електроживлення, як правило, пломбується постачальником електроенергії (РЕЗ). Це потрібно, щоб уникнути несанкціонованих втручань в електричні мережі та для обліку кількості спожитої електроенергії. Тому найчастіше резервні генератори підключаються після лічильника електроенергії в розриві ланцюга живлення. Дуже важливо при цьому виключити можливість зустрічної подачі напруги на генератор інакше це неминуче призведе до аварії. Кращим варіантом в цьому випадку є вивід окремої точки підключення резервного (аварійного) джерела електроживлення на етапі проектування електричної мережі. Найкраще таку точку підключення передбачити в місці передбачуваного розміщення самого генератора. При цьому відпадає необхідність оренди кабелю для підключення генератора і проведення додаткових робіт, що на практиці значно скорочує час підключення і вартість додаткових послуг.

Питання друге, який часто є не менш важливим, якщо ви берете генератор на прокат, де ж його розмістити?

Для встановлення електростанції потужністю 30 кВт і вище необхідно практично стільки ж місця, як і для паркування невеликого автомобіля. Якщо генератор доставляє вантажівка з краном-маніпулятором, то для авто повинен бути відповідний під’їзд до місця вивантаження і можливість подати генератор на потрібну відстань. Якщо ж прокатний дизельний генератор встановлений на автомобільному причепі, то необхідно простір для маневрування автомобіля з причепом.

Вибираючи місце для встановлення дизель-генератора, потрібно забезпечити:
  • щоб генератор не заважав проїзду транспорту;
  • не “працював прямо у вікна” сусідам;
  • щоб до генератора можна було прокласти кабель;
  • щоб була можливість забезпечити його збереження (на період оренди генератора його збереження забезпечує орендар ).

Якщо Ви замовили дизельний генератор на прокат, вищенаведені фактори краще врахувати заздалегідь. Визначивши місце для розташування генератора в оренді, Ви значно прискорите його підключення і запуск.

І ось тепер вже можна перейти до основного фактору, який визначає вибір того чи іншого генератора для оренди – це потужність і характер навантаження, що підключається.

Генератори потужністю понад 10 кВт в більшості своїй оснащені дизельними двигунами і трифазними синхронними генераторами змінного струму, тобто на виході ми отримаємо змінну напругу 230/400 Вольт. Якщо Ви обираєте генератор на прокат, Вам потрібно правильно підібрати потужність генератора. Цей показник не повинен дорівнювати значенню потужності навантаження, що підключається. Оптимальним для дизель-генератора є навантаження, що дорівнює 70% – 80% його номінальної потужності (Prime Power). Для генератора номінальна потужність це потужність, яку він повинен видавати протягом тривалого часу (наприклад, робочий день 8-12 годин).

Резервна (МАКСИМАЛЬНАЯ) потужність Standby Power, це потужність, яку він може видавати «на ривок» нетривалий час, як правило, це не більше 1 години з інтервалом не менше 12-ти годин між такими режимами роботи. При цьому і двигун, і генератор, і комутаційна апаратура працюють практично на межі своїх можливостей, що не кращим чином позначається на їх ресурсі і викликає їх підвищений знос. Резервна потужність, як правило, на 10% більше номінальної і давати орендованому генератору навантаження вище цього значення не можна. Найчастіше в маркуванні дизель-генератора вказана його повна резервна потужність в кВА (кіловольт-ампер, не кіловат). При цьому активна потужність генератора, яка вимірюється в кВт (кіловатах), дорівнює значенню повної потужності, помноженому на коефіцієнт реактивної потужності – cos φ, (вказується виробником генератора, в розрахунках приймається = 0,8).

Отже, узагальнивши все вищесказане, отримаємо:

Номінальна потужність на 10% нижче максимального (множимо максимальну потужність на 0,9), далі переводимо це все в кіловати (кВА в кВт) – множимо ще на 0.8. Тепер залишаємо генератору запас потужності близько 30% для впевненої роботи – множимо ще на 0,7 і отримуємо активну робочу потужність, яку прокатний генератор може видавати тривалий час.

Замовлений генератор на прокат буде працювати стабільно за умови дотримання вищенаведених розрахунків.

генератор на прокат
генератор напрокат
генератор напрокат
генератор напрокат
аренда генератора Киев
аренда генератора

Ще один фактор, що впливає на вибір потужності генератора, якщо Ви обираєте генератор на прокат, це рівномірність розподілу навантаження по фазах генератора.

По самому визначенню «трифазний генератор» ми розуміємо, що такий пристрій має три фази, на які, власне, і підключається навантаження. Це має на увазі, що вся доступна потужність синхронного трифазного генератора рівномірно розподілена між цими трьома фазами, тобто потужність кожної фази дорівнює третині потужності синхронного генератора. При підключенні до такого генератору тільки трифазних споживачів ми рівномірно навантажуємо все три його фази. При цьому, у всіх трьох обмотках протікають рівні струми і величини фазних напруг є рівними. Такий режим роботи є оптимальним для генератора. І в цьому випадку ми можемо розраховувати на використання всієї його заявленої потужності (рисунок).

Але на практиці, найчастіше, до трифазного генератору підключаються, як трифазні, так і однофазні навантаження.

Знову ж, за самим визначенням «однофазний споживач» ми розуміємо, що він підключається лише до однієї з трьох фаз генератора. Відповідно, і навантаження він буде давати лише на одну фазу генератора. В цьому випадку виникає несиметричність (нерівномірність) розподілу навантаження на фази генератора – це явище називається перекіс фаз. У разі, якщо однофазних споживачів багато, то їх можна постаратися рівномірно розподілити по всіх трьох фазах генератора (тільки не за кількістю, а за сумарною потужністю 😉).

З цією проблемою постійно борються електрики на об’єктах. Надаючи генератори на прокат, ми також проводимо детальний аналіз навантажень по фазах. І намагаємося рівномірно розподілити навантаження. Але рішення цієї задачі є короткочасним. Зазвичай вдається лише наблизитися до більш-менш рівномірному розподілу навантаження і то тільки на даний момент часу. Споживачі, як правило, вмикаються та вимикаються, тобто працюють періодично. При цьому, і навантаження по фазах постійно змінюються, і виникає перекіс навантаження по фазах генератора.

Але в будь-якому випадку навантаження на кожну з трьох фаз генератора не повинно перевищувати третини його номінальної потужності!

Також при цьому змінюються величини фазних напруг. Вони будуть завищені або занижені в залежності від навантаження по кожній фазі.

Цей фактор також безпосередньо впливає на вибір потужності генератора. Загальна необхідна потужність генератора підбирається і з урахуванням найбільш навантаженою його фази. Як ми вже говорили, ця величина не повинна перевищувати третини потужності генератора.

Але, навіть беручи до уваги вищесказане, питання правильного розподілу однофазних споживачів по фазах дизель-генератора не вирішується лише збільшенням потужності генератора.

На найбільш завантаженій фазі буде просадка (зниження) фазної напруги. А на менш завантажених фазах напруга навпаки буде дещо завищена. І в тому і в іншому випадку це може не кращим чином позначитися на роботі підключеного обладнання та приладів. Для того щоб вирівняти напругу по всім різнонавантаженим фазам, в трифазній мережі присутня нейтраль. При перекосі фаз по нейтрали протікає струм, що компенсує величину різниці струмів по фазах. Це дозволяє в значній мірі зрівняти фазні напруги, але не зробити їх ідеальними. Деякі, найбільш чутливі до якості електроживлення споживачі в такому випадку можуть працювати в аварійному режимі, не працювати зовсім, або ж вийти з ладу в процесі експлуатації.

Для дизель-генератора наслідки такої роботи також суцільно негативні. Це перегрів обмоток і підвищене навантаження, як на обертові вузли генератора, так і на сам дизельний двигун. Також присутня перевитрата палива.

Найближчим часом стаття буде доповнена наступними матеріалами щодо вибору параметрів орендованого генератора:
  • пускові струми;
  • виконання в кожусі, на причепі.
Отримати генератор на прокат – це просто!