Перейти до вмісту

Оренда Дизельної Електростанції - Сфери Застосування

Важливість генерації електричної енергії полягає в тому, що електричні машини, механізми, техніку і прилади застосовують у всіх сферах життя, як на виробництві, в науці, так і в побуті.

Невелику частину загальної глобальної генерації електроенергії займає локальна генерація або автономні джерела електроживлення. Таким чином заповнюється ніша тимчасових потреб постачання електричної енергії. Це джерела основного, резервного, аварійного і додаткового електроживлення.

Значну частину апаратного виконання автономних джерел електроживлення становлять дизельні генератори. Ось що про ці пристрої каже Вікіпедія: Ди́зельна електроста́нція (дизель-генераторна установка, дизель-генератор) — стаціонарна або пересувна енергетична установка, обладнана одним або декількома електричними генераторами з приводом від дизельного двигуна внутрішнього згоряння .

Застосування і використання дизельних електростанцій передбачає знання основних принципів дії електричних машин і приладів, законів електричних кіл, методів вимірювання електричних параметрів, знання з електроприводу. Крім того, необхідні знання електроніки, автоматизації технологічних процесів.

Механічна частина дизель-генераторних електростанцій, зокрема двигун внутрішнього згоряння, передбачає знання законів механіки, облаштування та принципи дії дизельних двигунів внутрішнього згоряння.

Сфера діяльності нашого підприємства “Енергоюніт Україна” – оренда генератора – скромна в порівнянні з глобальними масштабами генерації електричної енергії.

Але для багатьох споживачів оренда дизельної електростанції малої або середньої потужності життєво необхідна (нагадаємо, що ми розглядаємо питання оренда дизельної електростанції ). Це відбувається тому що вони, з деяких причин, не можуть підключитися до цього глобального джерела генерації. А потреба в електроживленні є тут і зараз. Тому наше обладнання генерує електроенергію автономно та локально, практично в будь-яких умовах, тут і зараз, конкретно для Вас. Об’єм та потужність генерації електроенергії обираєте Ви самостійно під Ваші потреби.

Тих, у кого є потреба в електроживленні, називають споживачами. І, як у багатьох інших сферах, ці самі споживачі систематизовані.

А систематизують споживачів електроенергії за експлуатаційно – технічними ознаками:

  1. виробничим призначенням,
  2. виробничим зв’язкам,
  3. режимам роботи,
  4. потужності і напрузі,
  5. роду струму,
  6. територіальному розміщенню,
  7. вимогам до надійності електропостачання,
  8. стабільності розташування приймачів електроенергії.
Але якщо реально дивитися на речі, то при проектуванні (а швидше при підрахунку) потужності енергоспоживання для певних споживачів електроенергії, яким необхідна оренда дизельної електростанції, в основному враховують вимоги до надійності електропостачання, режимам роботи, потужності, напруги та роду електроструму.

Надійність – це одна з вимог до систем електроспоживання. Надійність визначається числом незалежних джерел живлення і схемою електропостачання. Для підвищення надійності системи часто застосовуються дизель-генераторні установки.

Якщо не маєте бажання читати, подивіться відеоролик.

Відповідно до вимог ПУЕ (правила улаштування електроустановок) по надійності електропостачання електроприймачі поділяються на три категорії:

перша категорія – це електроприймачі, для яких перерва в подачі електроживлення може спричинити за собою надзвичайні ситуації та оренда дизельної електростанції надзвичайно важлива та вкрай необхідна.

Як то, небезпека для життя людей, значна шкода підприємству, екологічна катастрофа, збій складного технологічного процесу та ін. Наприклад, електроприймачі 1 категорії – це насоси водопостачання та каналізації, системи оповіщення про небезпеку, водоочисні та газоочисні споруди, приводи обертових печей, газорозподільні пункти , промислові вентилятори, аварійне освітлення і інше. У складі 1 категорії електроприймачів виділена особлива група. Безперебійна робота пристроїв цієї групи необхідна для безаварійної зупинки виробничих процесів з метою запобігання загрози життю людей, вибухів, викидів отруйних речовин, пожеж і пошкоджень дорогого устаткування. Електроприймачі I категорії повинні забезпечуватися електроенергією від двох незалежних джерел живлення. Вони повинні взаємно резервувати один одного. Перерва в електропостачанні від одного з джерел живлення може бути допущена лише на час автоматичного включення в ланцюг електроживлення іншого.
До числа незалежних джерел живлення відносяться дві секції або дві системи шин однієї або двох електростанцій або підстанцій при одночасному дотриманні двох умов:
– кожна із секцій або систем шин, в свою чергу, харчується від незалежного джерела живлення;
– ці секції або системи шин не пов’язані між собою або мають зв’язок, який автоматично відключається при порушенні нормальної роботи другої секції або системи шин;

до другої категорії електроприймачів відносяться споживачі, перерви в електропостачанні яких приведуть до значного недовипуску товарів і продукції, масових простоїв працівників, простоїв обладнання, механізмів і промислового транспорту.

Електроприймачі другої категорії повинні забезпечуватися електричною енергією від двох незалежних джерел живлення. Перерва в електропостачанні цими джерелами допустима тільки на час, який необхідно для включення черговим персоналом або виїзною оперативною бригадою резервного електроживлення. Тому оренда дизельної електростанції важлива для забезпечення резервного живлення;

до третьої категорії відносяться всі інші електроприймачі, що не входять до I і II категорії.

Це різні допоміжні механізми в основних цехах, цеху несерійного виробництва, побутові споживачі. Для електроприймачів третьої категорії електропостачання може виконуватися від одного джерела живлення. Але при дотриманні умови, що перерва в електропостачанні, який необхідний для ремонту або заміни елемента системи енергоспоживання, який вийшов з ладу, не перевищить добу.

Якщо Ви вже “загубилися” в тексті, то нагадаю, що ми розглядаємо темочку оренда дизельної електростанції.

З вищесказаного можна зрозуміти, що застосування дизельних генераторів обов’язково для першої категорії приймачів.

Для другої категорії – це добровільно-примусова опція.

І тільки для приймачів 3 категорії дизельна електростанція, а тим більше її оренда, не потрібні в принципі.

Варто зауважити, що ефективність роботи електроприймачів, тобто процесу перетворення електричної енергії в інші види енергії, безпосередньо залежить від якості електроенергії, яка циркулює в мережі.

Існує і зворотна (неочевидна) залежність: якість електроенергії і ефективність роботи електричних мереж, особливо промислових, залежить від роботи електроприймачів.

З цих позицій спільної роботи електричних приладів і їх впливу на мережі, в тому числі і на локальну генерацію, наше підприємство і розглядає ситуацію при замовленні в оренду дизельних генераторних установок (ДГУ).

Такий складний комплексний підхід дозволяє врахувати максимальну кількість деталей і надати в оренду дизельну електростанцію, яка на 100% задовольнить потреби замовника.

Питання оренда дизельної електростанції та сфери її застосування пропонуємо розглянути на прикладах. Всі приклади з життя. За кожним фото стоїть конкретний об’єкт, конкретні люди і конкретна модель дизельного генератора, яка була обрана і надана Замовнику.

Першою і основною сферою, де знаходить застосування оренда дизельного генератора, є будівництво.

На фото дизельний генератор потужністю 120 кВт для установки по вдавленню паль на будівельному майданчику при будівництві багатоповерхового будинку.

Дане фото яскраво характеризує початкові етапи будівництва. Зазвичай будівництво починається “в чистому полі”. Навіть якщо будівництво починається в місці, де досить електричних мереж, то підключення до них може бути пов’язане з труднощами тривалого узгодження. А як на теперішній час затягувати процес – втрачати гроші. У цих випадках і приходить на допомогу оренда генератора.

оренда дизельної електростанції для будівельного майданчика

Наступні два фото підтверджують тези викладені вище. Надані в оренду дизельні генератори потужністю 80 кВт і 100 кВт встановлені на будівельному майданчику і старанно генерують електроенергію для будівельної техніки висотного житлового комплексу.

Отже, перший приклад сфери застосування оренди дизельних електростанцій, розглянутий нами – будівельні майданчики.
оренда дизельної електростанції для будмайданчика

Споживачами послуг оренди дизельних електростанцій є не тільки будівельна техніка на майданчиках багатоповерхових житлових комплексів.

Будівництво котеджних містечок також гостро потребує локального електропостачання.

Як бачите, будівництво починається в буквальному сенсі в чистому полі, далеко від ліній електропередач. І навіть якщо ЛЕП поблизу, то очікування всіх погоджень і прокладка кабелів на об’єкт може зайняти багато місяців. І вимагають ці роботи чималих капіталовкладень.

оренда дизельної електростанції для будівництва котеджних містечок

На цих фото Ви бачите ситуацію, коли все вже побудовано і оренда генератора необхідна для оздоблювальних робіт. Це штукатурні станції, живлення електродвигунів підйомників, освітлення і інша техніка. 

Як правило, на цьому етапі можна обійтися дизельними генераторами більш малої потужності. Але якщо будівельного обладнання багато або потрібно живлення крана, то розглядати оренду дизельної електростанції необхідно починаючи з установок від 100 кіловат.

оренда дизель-генераторної електростанції для будівництва житлового масиву

Варто відзначити, що не завжди для будівельних робіт потрібні генератори великої потужності.

бензиновий генератор 10 кВт

Іноді, вимоги до мобільності і відносно невисокі вимоги до потужності переважують важелі в бік оренди бензинового генератора.

На фото представлений бензиновий генератор 10 кВт для зварювання каркасів паль на будмайданчику.

Таким чином, сфери застосування оренди генераторів доповнюються ще одним класом – оренда бензинового генератора.

Ще раз хочу акцентувати Вашу увагу на те, що зазвичай системи електропостачання різних об’єктів будуються з використанням зовнішніх джерел електрики. У переважній більшості випадків це підключення до існуючих високовольтних ЛЕП (ліній електропередач).

Предметом же діяльності підприємства «ЕнергоЮніт Україна» є надання в оренду автономних джерел енергопостачання (дизельних або бензинових генераторів), тобто оренда дизельної електростанції. Таким чином електроенергія виробляється локально, в безпосередній близькості від обладнання, яке його споживає.
Також ми будуємо мережі основного або резервного електроживлення різних об’єктів, як невеликих, так і досить великих.
Зокрема, ми досить часто і плідно співпрацюємо зі споживачами сільськогосподарського сектора.

Один з таких об’єктів – птахофабрика або ферма для вирощування птахів.

Дизель-генераторна електростанція для птахоферми

Більшість технологічних і виробничих процесів на птахофермах протікають з використанням електричної енергії. Перевагою електричної енергії, з яким не посперечаєшся, є можливість передачі на значні відстані. Також вона легко перетворюється в інші види енергії. У комплексах по вирощуванню птахів електроенергія найчастіше використовується для електричного освітлення приміщень, електроприводу машин і механізмів, обігріву інкубаторів, а також курчат і птиці в зимовий період, електроживлення пристроїв автоматики і управління. Електричний привід різноманітних установок, агрегатів і конвеєрних ліній є базою, на якій заснована комплексна механізація технологічних процесів у птахівництві.

Тому велике значення набуває ця сама комплексна автоматизація електромереж сільгоспоб’ектів птахофабрик. Це і автоматичне введення резервного живлення, і захист від анормальних режимів роботи, і повторне автоматичне включення живлення, і повідомлення про пошкодження на ділянках, і, нарешті, дистанційне керування. Підсумком стає зменшення собівартості продукції.

На практиці, стабільність параметрів мереж електропостачання та, відповідно, якість електропостачання залишають бажати кращого. Провали напруги або скачки стали повсякденним явищем, особливо в сільській місцевості. Особливо критично відхилення від норми частоти напруги. І зовсім катастрофічне повне відключення електроживлення.

Дизель-генераторна електростанція з доставкою

У ситуації з цим об’єктом був проведений повний енергоаудит та запропоновано рішення щодо якісного електроживлення. В даному випадку оренда генератора стала єдиним виходом. Вірніше, використано комплексне рішення, де один дизельний генератор працював практично постійно, а другий знаходився в резерві. Робота цієї системи дозволила значно підвищити стабільність електроживлення птахофабрики.

Отже, до сфери застосування оренди дизельної електростанції включили ще одну категорію – сільськогосподарський сектор.
Дизель-генераторна електростанція для зрошувальної системи

Ще одним аспектом застосування дизельних генераторів в оренді є живлення зрошувальних систем. Для системи зрошення необхідні дизель-генератори відносно невеликої потужності, а установка генератора на мобільні платформи і зовсім спрощує завдання.

Літо, як і інші пори року в останнім часом, зазвичай настає несподівано. Аномальна спека і відсутність опадів може знищити посівні культури. Сільськогосподарські культури особливо чутливі до нестачі вологи. Системи зрошення як раз і створені для того, щоб фермери не залежали від примх погоди і мали стабільно високу врожайність.

 Рушійною силою будь-якої системи зрошення є насос. А рушійною силою насоса є електрика. Як видно на фото, в поле, в пісках не завжди є можливість отримати стаціонарне електропостачання. А якщо взяти до уваги сезонність застосування дизель-генераторних електростанцій, то оренда дизельної електростанції в таких випадках і приходить на допомогу.

Продовжимо наше дослідження на тему оренда дизельної електростанції – сфери застосування.
У міських умовах, де надвисока насиченість комунікаціями, також можуть виникати проблеми з електроживленням. Знос електромереж, аварійні ситуації, включення потужних споживачів по сусідству (системи кондиціонування або обігріву, бойлери, зварювальні апарати і т.д.) призводять до перепадів напруги або аварійних ситуацій з повним відключенням електроживлення. Варто згадати, що можливі також ситуації, коли договірні відносини з постачальником електроенергії з яких-небудь причин розірвалися або ще не оформлені. В такому випадку оренда генератора приходить на допомогу. Дизельний генератор може бути застосований в якості резервного або основного джерела живлення в залежності від ситуації
оренда дизельної електростанції для живлення бізнес-центру

На фото представлений випадок, коли неврегульованість договірних відносин призвела до відключення офісного комплексу від електропостачання. Наша фірма “ЕнергоЮніт УКРАЇНА” надала дизель-генератор в оренду і таким чином вирішила проблему з джерелом електроенергії для офісного центру на тривалий термін. ДГУ на 100 кВт і кабель для підключення в оренду від нашого підприємства дозволили живити електрикою офісне обладнання до вирішення проблем з основним живленням.

Варто згадати ще один нюанс. Послуга оренда генератора вимагає наявності в баку цього самого генератора дизельного палива. При тривалих режимах роботи дизель-генераторної установки споживання горючих матеріалів досить значне. Тому послуга заправки паливом надзвичайно актуальна. У нашому випадку з орендою генератора також була замовлена ​​доставка дизельного палива для дозаправки генератора.

Перейдемо до наступного пункту нашого дослідження на тему оренда дизельної електростанції – сфери застосування.
Ще один яскравий приклад, коли в умовах міста, де надвисока насиченість комунікаціями, доводиться застосовувати дизельні генератори в оренду для резерву електроживлення.
оренда дизельної електростанції для резервного живлення супермаркету

Упевнений, що мало хто не заходив в міні-маркети мережі “АТБ”. Навіть, якщо не заходив, то бачив ці магазинчики, розташовані всюди.

З настанням літньої спеки, як і в будь-якому супермаркеті, “АТБ” починає максимально збільшувати індуктивне навантаження мережі включаючи на максимальну потужність кондиціонери та холодильне обладнання. Це призводить до різких перепадів реактивної складової електричної потужності. І, відповідно, до розбалансування мереж електропостачання. Перехідні процеси, що виникають при такому навантаженні, можуть призводити до аварій в електромережах “на рівному місці”.

На щастя, такі перекоси вирівнюються введенням ємнісний навантаження, але не завжди і не скрізь.

Тому, як будь-який досвідчений ритейлер, мережа “АТБ” вдається до резервування електрогенеруючих потужностей. На фото наш дизель-генератор, замовлений в оренду одним з міні-маркетів “АТБ”.

Наша співпраця відбувається на регулярній основі.

І до тємочки оренда дизельної електростанції – сфери застосування додамо ще один пунктик.
Якщо Ви власник приватного будинку в селі або заміської нерухомості, то Вам добре відоме життя без надвисокої насиченості комунікаціями.
Дизель-генераторна електростанція для приватного котеджу

Найчастіше, якщо у Вас в полі зору проходить ЛЕП, то підключиться до неї можна тільки помріяти. В тому сенсі, що технічно це можливо, але коли дізнаєшся ціну питання (проект, прокладка, понижуючий трансформатор і т.д.), то мимоволі починаєш шукати альтернативні джерела електрики. А якщо ще й з сусідами не пощастило. Ніхто не хоче вкладати або не має таких коштів.

З аргументом, що підключення до централізованих джерел електроживлення найбільш вигідно і надійно, важко сперечатися. За інших рівних умов, головна з яких сума капіталовкладень, підключення до ЛЕП найбільш конкурентно.

Вітряні, сонячні, дизельні електростанції не зможуть конкурувати за параметрами ціна / якість, ціна кіловата з капітальними витратами. Тільки дизель-генераторні електростанції можуть скласти конкуренцію ЛЕП за потужністю.

Але трапляються ситуації, коли доводиться застосовувати дизельні генератори в оренду для електроживлення. Це і етап будівництва, і тимчасове живлення на час узгодження документів і прокладки кабелю від ЛЕП.

І не можна не згадати, що оренда генератора також підходить в якості резервного джерела напруги. Жителям приватних будинків, які обладнані газовими котлами, відома ситуація, коли в зимовий час при відключенні електрики – не працює і котел, тому що автоматика і насоси живляться електрикою. У такі моменти дизельний генератор стане в нагоді, як ніколи.

Місто Київ, як ніяке інше місто України, перенасичене електрокомунікаціями.
ДГУ для установки з нанесення полімерного утеплювача

Але оренда дизельної електростанції знаходить і тут широке застосування.

Вашій увазі ще один приклад по темі сфери застосування оренди дизельної електростанції.

Оренда дизельного генератора для мобільного установки з нанесення полімерного утеплювача – ще один приклад використання автономного електропостачання.

Потужність дизель-генераторної установки 30 кВт. Цього достатньо, щоб живити агрегат з нанесення полімерного утеплювача, який дозволить значно зменшити теплові трати будівлі і, відповідно, зменшити витрати на опалення взимку і кондиціонування влітку.

Сподіваюся, тепер фраза " оренда дизельної електростанції - сфери застосування " не буде для Вас порожнім звуком. А якщо потрібна додаткова інформація або консультації, звертайтеся. Наші телефони завжди на зв'язку!

поставте питання

Дмитро - професійна консультація з питань оренди генератора

Професійна консультація з технічних і фінансових питань оренди від директора “Енерго Юніт Україна” Дмитра.

оренда дизельної електростанції

пн. – пт. 9:00 – 21:00

СБ, НД – В РЕЖИМІ ЧЕРГУВАННЯ