Перейти до вмісту
  • від

Дизельные генераторы и компрессоры в строительстве

Початкові стадії будівництва будь-якого об’єкта, а часто весь процес будівництва вимагають подачі електроенергії для запуску в роботу різного обладнання та механізмів. А за відсутності доступу до електромережі або недостатньої потужності електроживлення в мережі, що живить об’єкт, генераторна установка має першорядне значення, як основне або додаткове джерело електропостачання віддалених робочих майданчиків.

Дизельні компресори у будівництві

У свою чергу компресори відносять до енергетичного обладнання та застосовують у багатьох галузях промисловості та сферах діяльності людини. Це й подача повітря або газоповітряної суміші (кисень, вуглекислий газ, азот тощо) до споживачів – робочого обладнання та повітряних установок, це і привід транспортних засобів, зарядка балонів газом, створення високого тиску в замкнутому просторі та повітряних магістралях та багато інших.

Дизельні генератори та компресори у будівництві - огляд ринку продажу та оренди

Дизельні генератори та компресори у будівництві відносяться до того виду обладнання, яке часто називають другорядним. Хоча воно є першочерговим при запуску багатьох проектів як у будівництві, так і в інших галузях. Наприклад, перелік обладнання, яке необхідне на будівельному майданчику, включає машини та інструменти різної потужності. Не кажучи вже про тимчасове житло для працівників та приміщення для виконання адміністративних завдань. Понад те, кожен вид робіт споживає певну електричну потужність чи обсяг стиснутого повітря. Багато проектів є унікальними і тут дуже важливо прийняти правильне рішення при виборі обладнання для задоволення таких потреб.

Дизельні генератори у будівництві

Дизельні генератори та компресори у будівництві – наш огляд почнемо з електрогенераторів.

дизельний генератор для живлення асфальтного заводу

Наприклад, для живлення повітряних компресорів, бетономішалок, витягів, ручного інструменту, зварювального обладнання достатньо дизельного або бензинового генератора середньої потужності. Якщо ж йдеться про великі об’єкти, то для цього виробники пропонують потужні дизельні електростанції (ДГУ), що генерують струм. Такі пристрої можуть забезпечити вихідну потужність від 200 до 2000 кВт.

На превеликий жаль, не маючи знань або не бажаючи займатися точними розрахунками, будівельники часто беруть генераторні установки вищої потужності, ніж потрібно, з великим запасом. В результаті витрачаються зайві кошти на придбання/оренду та техобслуговування надто великого агрегату. Має місце і зворотна ситуація, коли генератор вибирається виходячи із споживаної потужності підключених пристроїв. При цьому не враховуються пускові струми, режими роботи, можливості автоматизації процесів.

Слід зазначити, що майже 80 % всіх генеруючих установок на ринку мають потужність в діапазоні від 20 до 100 кВт. Найбільшого поширення у побуті та промисловості отримали генератори, що перетворюють роботу поршневих дизельних двигунів, тобто механічну енергію, одержувану від згоряння палива, на електричну енергію. Дизельні двигуни традиційно надійні та довговічні, мають запас міцності, демонструють чудову можливість прискорення обертів двигуна при різких змінах навантаження, коли потрібно швидко наростити вихідну потужність.

Зберігати дизельне паливо порівняно нескладно, воно не настільки токсичне та пожежонебезпечне, як бензин.

Дизельне паливо значно дешевше за бензин. Дизельні генераторні установки відносно дешевші в експлуатації. Однак пуск дизельного двигуна в зимовий час не завжди гарантований, йому потрібне якісне зимове паливо та технічно справна та налаштована система пуску. У порівнянні з бензиновими дизельні двигуни дорожчі, важчі і мають більш високий рівень шуму.

Залежно від призначення генераторної установки та умов її експлуатації можна вибрати мобільну, переносну або стаціонарну модифікацію агрегату. Аварійні джерела електроживлення зазвичай монтуються на шасі причепів і підвозяться як тимчасові джерела енергії, наприклад, при аваріях на об’єктах комунальної інфраструктури. Буксировані генератори будуть зручні, якщо власник використовує один генератор в декількох місцях або якщо клієнт орендує виробничі потужності і не бажає встановлювати там стаціонарну генераторну установку. Мобільні генераторні установки на шасі причепів можуть використовуватися на будмайданчиках тимчасово, у період, коли стаціонарні генератори зупиняються на техобслуговування або коли потужності мережі виявляється недостатньо для забезпечення сезонних або тимчасових потреб об’єкта.

оренда дизельних генераторів на шасі

Зауважимо, що у США 90% генераторів продаються на шасі напівпричепів. У Європі переваги інші – тут 90% ДДУ продаються без шасі. Їх встановлюють на полозья. Декілька установок можна завантажити на одну вантажівку і доставити їх на будівельний об’єкт. Це зручно, якщо будівельна компанія планує тримати установки на будмайданчику довгий час. Розташовані у віддалених важкодоступних місцях будівельні об’єкти та гірничодобувні підприємства, родовища нафти та газу також сфера використання переносних ДДУ для енергоживлення побутівок та іншого обладнання.

Нажаль, вітчизняний ринок більшою мірою заповнений підробками.

Термін служби таких кустарних електростанцій не відомий нікому, вони можуть взагалі не завестися після покупки або пропрацювати кілька місяців, оскільки збирають їх, як правило, непрофесіонали з неякісних матеріалів за вкраденими та неліцензійними технологіями.

В основному це стосується побутових дизель-генераторів, але є численні випадки обману і при реалізації продуктів відомих світових виробників. За оцінками експертів, близько 40% електростанцій на нашому ринку не мають жодного відношення до того бренду, під яким вони пропонуються покупцеві. Тому фахівці рекомендують купувати енергетичні установки у надійних постачальників.

Дизельні компресори з відбійними молотками у будівництві

Розглянемо тепер питання застосування компресорів. Тисячі повітряних компресорів працюють у всьому світі на виробництві, включаючи такі підприємства, як електростанції, гірничодобувні компанії, заводи з виробництва цементу, скла та металообробні заводи.

За типом приводу розрізняють дизельні та електричні компресорні станції. І дизельний, і електричний варіанти мають свої переваги та недоліки. Серед будівельників найбільш популярні дизельні компресори, особливо у разі їх використання для інтенсивної роботи. Новостворені будівельні майданчики не завжди мають доступ до електромереж, а дизельні компресори не потребують джерела живлення. При їх експлуатації не виникає проблем із прокладанням електрокабелю.

Дизельні генератори та компресори у будівництві - наш директор висловить свою думку.

Більш детально про переваги на ринку, де представлені дизельні генератори та компресори у будівництві, а також загальну ситуацію з їх застосуванням розповість наш директор – Дмитро.

Серед основних тенденцій на ринку генераторного обладнання варто відзначити зростання кількості інтернет-магазинів, що займаються продажем генераторів та компресорів, як спосіб розширення асортименту. На жаль, багато хто з них дуже часто навіть не розуміє, що це таке і на які технічні параметри слід звертати увагу.

Щодо оренди, представлені компанії у цьому сегменті можна умовно поділити на два типи: «продають обладнання та здають в оренду» та «чиста оренда». Прийняття рішення про купівлю або оренду обладнання залежить від масштабів проекту.

У разі тривалого виконання робіт – виправдана покупка, для короткострокового користування – найкращий вибір оренда генератора або оренда компресора, а не придбання у власність, та й підключення об’єкта до електромережі обійдеться дорого.

Але рекомендується скласти точний графік використання генераторів і брати тільки тоді, коли вони необхідні, щоб не переплачувати за оренду. Також слід прорахувати, що вигідніше — орендувати один великий генератор або кілька малих установок: тягнути від одного генератора кабелі через всю ділянку, що може бути небезпечним, або поставити кілька менших генераторів біля енергоспоживаючого обладнання. Ще одна причина, через яку генераторні установки часто беруть в оренду, а не купують: щоб використовувати обладнання, яке найбільше підходить за характеристиками для даного будівельного об’єкта.

Дизельні генератори відомих брендів у будівництві

Щодо вартості оренди генератора, то є базова сітка. Але служить вона лише орієнтиром щодо фактичної вартості оренди. Щоразу враховуються індивідуальні особливості (специфіка) тієї чи іншої об’єкта. Нічого складного!

Вартість оренди генератора насамперед залежить від:

– Потужності генератора. Чим вище потужність генератора – тим дорожча вартість його оренди.

– період оренди. Мінімальний термін оренди – одна доба, далі йде градація терміну оренди – до тижня – один-два тижні – місяць і більше місяця. При збільшенні терміну оренди генератора зменшується вартість кожної доби оренди, з яких цей період складається.

– режим роботи обладнання. Найчастіше потрібна робота генератора до 12 годин на добу. Виходячи з цього, і розраховується базовий тариф на оренду електрогенератора. Але є об’єкти, на яких потрібна робота генератора майже цілодобово. Або навпаки – генератор включається на 1-2 години на день, а то й просто стоїть у резерві.

– віддаленості об’єкта. Що далі розташоване устаткування, то далі й довше до нього добиратися реалізації контролю його роботи. Відповідно для надання сервісної підтримки та проведення технічного обслуговування орендованого генератора потрібно більше часу, що збільшує вартість оренди генератора.

При цьому, залежно від цих складових ціни оренди генератора, вартість оренди одного і того ж дизельного генератора на добу може змінюватись більш ніж удвічі.

Також до вартості оренди генератора завжди додаються витрати на його доставку на об’єкт та повернення на склад після закінчення періоду оренди.

Оскільки одним з основних показників у генераторах та компресорах є їх потужність, то ґрунтуючись на цьому можна сформувати основних замовників у кожній категорії. Так, наприклад, генератори невеликої потужності — для побутового сегменту, середньої — офісні будівлі, банківські установи та інше, великої потужності — промисловість, сільське господарство та велике будівництво.

Залежно від того, яку роль (резервного або основного джерела живлення) виконує генератор, визначається його термін служби. Чим довше необхідний час безперервної роботи, тим надійнішим і якіснішим має бути дизель-генератор. Також необхідно врахувати так званий «профіль навантаження», тобто як змінюється величина споживаної потужності протягом доби та тижня. У разі коли добові коливання потреби в енергії дуже великі, можна застосувати кілька маленьких ГУ, замість однієї великої. При цьому вони повинні бути паралельно підключеними і відключати частину з них, коли енергії потрібно менше. Таким чином, можна досягти певної економії у витратах палива. Крім того, маючи кілька малих генеруючих установок в різних частинах будівельного об’єкта, можна скоротити довжину дорогих мідних електричних дротів – їх не потрібно буде тягнути від єдиної установки на всі кінці будівництва. Невеликі генератори легше переміщувати з місця на місце.

Вибираючи генераторну установку важливо пам’ятати, що її потужність повинна задовольняти потреби будівництва протягом усієї доби, тижня та всього часу будівництва.

Адже після покупки замінити його буде складно. Також не слід вибирати генератор з великим запасом потужності, це призводить до невиправданих витрат, але й вибирати установку без запасу потужності не можна — у разі форс-мажорних обставин енергії може не вистачити, будівельне обладнання не зможе працювати, графік роботи буде порушений з усіми неприємностями, що звідси випливають.  Генераторна установка повинна працювати на режимах, що становлять 40-80% від її номінальної потужності (іншими словами, номінальна потужність генераторної установки має перевищувати необхідну будівельному об’єкту потужність приблизно на 60-20%). На режимі максимальної потужності генератор може працювати від 0,5 до 1 години. Далі може наступити перегрів і тепловий захист вимкне установку. Якщо генераторна установка працює з максимальним навантаженням тривалий час, подумайте, яке другорядне обладнання можна вимкнути, щоб не перегріти установку, не зупиняючи при цьому основну роботу.

У той же час, якщо дизель-генератор буде тривалий час працювати з недовантаженням, на режимах менше 30% від номінальної потужності, двигун установки не прогріватиметься, паливо згорятиме не повністю і у вигляді сажі та нагару відкладатиметься на поршні, стінки камери згоряння, поршневих кільцях, потрапляти в масло, викликаючи його прискорене старіння, засмічувати паливні форсунки та систему випуску. В результаті потужність двигуна падатиме, знос піде прискореними темпами і ресурс Дизель-Генератора скоротиться.

Завжди слід пам’ятати про технічне обслуговування. Більшість генераторних установок потребують технічного обслуговування кожні десять днів, якщо вони працюють по 24 години на добу, і навіть кожні сім днів, якщо працюють при повному навантаженні. У генераторів деяких брендів преміум-класу періодичність обслуговування становить 500 мотогодин, тобто через кожні 20 днів. Відповідно менше витрачається моторного масла та фільтрів, менший час простою обладнання. Правильне та своєчасне техобслуговування генераторних установок життєво важливе, оскільки дає можливість підтримувати енергопостачання обладнання будівельного об’єкта. Якщо вийде з ладу генератор, зупиниться все і графік робіт буде порушено.

Нажаль, в Україні недостатньо розвинене сервісне обслуговування. Є компанії, які продають обладнання, але не мають своїх сервісних служб і зв’язку з виробниками. Для вирішення проблем вони залучають офіційних дилерів бренду в Україні та через них намагаються виконати свої зобов’язання перед покупцем. Звичайно, найкраще купувати у вузькоспеціалізованих компаній, щоб потім не гаяти час на пошук «хто полагодить і коли». Основні гравці ринку, безумовно, мають свої сервісні підрозділи, які закривають питання. Адже навіть якщо тримати майстра на аутсорсингу, то все одно не вийде швидко реагувати на складності, що виникли. Крім того, у разі об’єднання оренди та продажу вам завжди потрібно знати в якому стані знаходиться парк техніки для оренди та вчасно проводити технічне обслуговування та моніторинг.

Говорячи про вартість такого обладнання як дизельні генератори та компресори, то тут все залежить від компанії, яка його купує. Але в більшості випадків вибирають компанію, яка максимально задовольняє потреби клієнта як по обладнанню, так установці, підключенню та сервісу. Генератор – це не головне, потрібно, щоб компанія-постачальник завжди допомогла з його встановленням, наприклад, знайшла бак для палива, підключила відсутній кабель та інше.

Зазвичай на будмайданчику генераторними установками займаються різні люди, тому дизель-генератор має бути простим в експлуатації та інтуїтивно зрозумілим в управлінні.

Зручно, коли ДГУ є універсальною. На будівельному об’єкті може бути присутне обладнання, що працює від різної напруги мережі: 380, 220 В. У універсальних генеруючих пристроїв є перемикач напруги. Зазвичай він розташований всередині корпусу, щоб виключити ненавмисне перемикання напруги. Такі універсальні установки охоче купують компанії, що здають в оренду обладнання.

Підбиваючи невеликий підсумок, хотілося б відзначити, що при покупці багато хто дивиться на ціну, але це не найважливіше. Важливо враховувати його ліквідність. Так, купуючи обладнання перевіреного бренду, за зміни ситуації з потребою в електроживленні в майбутньому, можна буде його перепродати. Так, не без втрати вартості, але таке обладнання і через деякий час залишиться ліквідним, що не скажеш про дешеве обладнання. Також важливо максимально отримувати весь комплекс послуг із одних рук. В ідеалі компанія, яка продала установку, повинна займатися її монтажем або шеф-монтажем, обслуговуванням та інше.

Нажаль, на ринку є випадки, коли продавець надає неправдиву інформацію або спотворює деталі.

Наприклад, країна походження бренду одна, а за фактом вся продукція зроблена в іншому місці та без контролю материнської компанії. Дуже багато з’явилось у продажу обладнання з низькою якістю. Проблеми з ним виникають вже на початковому етапі експлуатації. Це ще раз підтверджує тезу, що потрібно ретельно підходити до вибору.

Основною проблемою на ринку генераторів та компресорів, як, втім, і на інших ринках, є нестача кадрів. В ідеалі має бути симбіоз кваліфікації, досвіду роботи та особистого ставлення людини до того, чим вона займається. Буквально від трьох місяців до півроку завжди йде на те, щоб новий співробітник поступово переймав досвід і знання фахівців, які давно працюють у компанії. Як правило, він просто їздить з ними на виклики та дивиться. Сьогодні хороші кадри – основний ресурс будь-якої компанії.

живлення ЖК від орендного дизель-генератора

Наша компанія «Енерго Юніт Україна» (Energo Unit UA) надає комплексні послуги з локального виробництва, передачі та розподілу електроенергії. Такі послуги безпосередньо включають оренду генераторів разом із цілим нобаром супутніх послуг, внутрішні та зовнішні електромонтажні роботи, виробництво та монтаж електрощитового обладнання. Парк орендної техніки також містить дизельні гвинтові компресори та освітлювальну щоглу.

Дизельні генератори та компресори у будівництві

Дмитрий - профессиональная консультация по вопросам аренды генератора

Професійна консультація з технічних і фінансових питань оренди від директора “Енерго Юніт УкраїнаДмитра.

+38(044)4655569

головний офіс

"Енерго Юніт Україна", ТОВ

08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. В. Чорновола, 47

розклад роботи

пн. – пт. 9:00 – 21:00

СБ, НД – В РЕЖИМІ ЧЕРГУВАННЯ