Business

Оренда дизельного генератора для птахоферми

By 26.05.2020No Comments

Системи електроживлення різних об’єктів в основному будуються з використанням зовнішнього електропостачання (підключення до існуючих високовольтних ліній електропередач – ЛЕП).

Предметом діяльності підприємства «ЕнергоЮніт Україна» є надання в оренду автономних джерел енергопостачання (дизельних або бензинових генераторів), а також побудова мереж основного або резервного електроживлення різних об’єктів.

Зокрема, ми часто і плідно співпрацюємо з сільськогосподарським сектором. Одним з таких об’єктів стала ферма для вирощування птахів. Оренда дизельного генератора для птахофабрики стала підсумком такого співробітництва.

Більшість виробничих і технологічних процесів на птахофабриках виконуються з використанням електричної енергії. Незаперечною перевагою електроенергії є те, що вона може передаватися на значні відстані і легко перетворюватися в інші види енергії.

У комплексах по вирощуванню птахів електроенергія найчастіше використовується для електричного освітлення приміщень, електроприводу машин і механізмів, обігріву інкубаторів, а також курчат і птиці в зимовий період, електроживлення пристроїв автоматики і управління. Електричний привід різних установок, агрегатів і конвеєрних ліній є основою, на якій базується комплексна механізація більшості технологічних процесів у птахівництві.

У зв’язку з вищевикладеним, вирішальне значення набуває комплексна автоматизація електричних мереж об’єктів птахоферми: автоматичне введення резервного живлення, захист від порушень нормальних режимів роботи, повторне автоматичне включення ліній, повідомлення про пошкоджені ділянки, дистанційне керування. Ці процеси забезпечують мінімальні трудові витрати, що зменшує собівартість продукції.

Але, як показує практика, стабільність електропостачання, а також його параметри залишають бажати кращого. Часті відключення, провали напруги або скачки стали повсякденним явищем, особливо в сільській місцевості. Особливо критичним є відхилення від норми частоти напруги, що подається.

У ситуації з нашим замовником вищевказані явища призвели до того, що оренда генератора стала єдиним виходом. Оренда дизельного генератора для птахофабрики потребувала ретельного вивчення об’єкта і не менш ретельних розрахунків.

Вибір потужності генератора був проведений в залежності від числа і потужності ліній, що відходять. Для підрахунку була використана активна потужність наявного обладнання, а також враховано пускові струми. Основою розрахунку стала переважна потужність при денному максимумі споживання. За розрахунковими даними була зроблена перевірка обраного генератора на роботу при систематичному навантаженні і при роботі в аварійному режимі. Була врахована можливість запуску найбільш потужного електродвигуна.

Також був проведений енергоаудит всього комплексу і дані висновки і рекомендації про зниження енергоспоживання.

Підсумком обчислень стали наступні пропозиції:
  1. безперебійність електропостачання забезпечити дизельною генераторною установкою в оренду потужністю 100 кВт, для використання в якості резервного джерела живлення був обраний дизель-генератор потужністю 80 кВт. Резервне джерело живлення обладнано пристроєм автоматичного введення резерву (АВР).
  2. така схема була запропонована на випадок повного відключення електроживлення. Введення в роботу другого дизель-генератора дозволить продовжити робота пристроїв критичної інфраструктури. Наприклад, інкубаторів.
  3. другим аргументом такої схеми є розуміння, що поряд з основними джерелами електропостачання слід мати резервні джерела живлення. Зазвичай в якості резервних джерел використовуються дизельні генераторні установки з двигунами внутрішнього згоряння.
Запропоновані рішення були схвалені замовником і в найкоротші терміни ми надали дизельні генератори в оренду.